Tetapan :: pelayan

DIPOS oleh Zevenet | 24 Ogos 2016

Bahagian ini menyediakan beberapa parameter global untuk sistem pelayan balancer beban.

Pengertian parameter ini adalah seperti berikut:

Masa keluar pelaksanaan CGIs Zen GUI. Panel pentadbiran web Zen GUI telah dilaksanakan di perl CGI, jadi ini adalah had masa untuk melaksanakan cgi. Sekiranya pelaksanaan halaman melebihi masa tamat ini, proses itu akan dibunuh.
Pelayan NTP. Pelayan masa untuk menyatronkan masa tarikh sistem.
Parameter replikasi Rsync. Ini adalah parameter untuk syncronize data config replikasi kluster. Jangan ubah tetapan ini jika anda tidak tahu apa yang anda lakukan.
Antaramuka fizikal di mana menjalankan perkhidmatan GUI. Inilah antaramuka di mana perkhidmatan panel web akan terikat. Ia selamat untuk menyimpan Semua antara muka didayakan. Untuk menggunakan perubahan, diperlukan untuk memulakan semula perkhidmatan GUI.
Pelayan DNS. Ini adalah /etc/resolv.conf kandungan fail untuk memohon pelayan DNS untuk sistem.
Perkhidmatan SNMP. Dayakan atau Matikan perkhidmatan SNMPD dalam sistem.
Port. Port UDP yang digunakan oleh perkhidmatan SNMPD, secara lalai UDP 161.
Pelayan DNS. Ini adalah /etc/resolv.conf kandungan fail untuk memohon pelayan DNS untuk sistem.
Nama komuniti. Baca Hanya Komuniti yang digunakan.
IP atau subnet dengan akses (IP / bit). Membolehkan IP klien mengakses perkhidmatan SNMPD, sekiranya anda ingin membenarkan akses hanya satu IP, sila gunakan bit "/ 32".

Nota: Perkhidmatan SNMPD dikonfigurasikan dengan senarai OID standard, senarai lengkap yang lengkap boleh diakses dengan arahan berikut:

snmpwalk -v2c 192.168.101.80 -c awam .1

Hera beberapa OIDs berguna yang berguna jika SNMPD diaktifkan.

Beban
Beban minit 1: .1.3.6.1.4.1.2021.10.1.3.1
Beban minit 5: .1.3.6.1.4.1.2021.10.1.3.2
Beban minit 15:

CPU
peratusan masa CPU pengguna: .1.3.6.1.4.1.2021.11.9.0
masa cpu pengguna mentah: .1.3.6.1.4.1.2021.11.50.0
peratusan masa CPU sistem: .1.3.6.1.4.1.2021.11.10.0
masa cpu sistem mentah: .1.3.6.1.4.1.2021.11.52.0
peratusan masa CPU terbiar: .1.3.6.1.4.1.2021.11.11.0
masa cpu mentah mentah:
masa cpu yang bagus:

Statistik Memori
Saiz Pertukaran Jumlah: .1.3.6.1.4.1.2021.4.3.0
Ruang Swap yang Tersedia: .1.3.6.1.4.1.2021.4.4.0
Jumlah RAM dalam mesin: .1.3.6.1.4.1.2021.4.5.0
Jumlah RAM yang digunakan: .1.3.6.1.4.1.2021.4.6.0
Jumlah RAM Percuma: .1.3.6.1.4.1.2021.4.11.0
Jumlah RAM Dikongsi: .1.3.6.1.4.1.2021.4.13.0
Jumlah RAM Buffered: .1.3.6.1.4.1.2021.4.14.0
Jumlah Memory Cached: .1.3.6.1.4.1.2021.4.15.0

Statistik Perangkaan
Laluan di mana cakera dipasang: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.2.1
Jalankan peranti untuk partition: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.3.1
Saiz keseluruhan cakera / bahagian (kBytes): .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.6.1
Ruang yang ada pada cakera: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.7.1
Ruang yang digunakan pada cakera: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.8.1
Peratusan ruang yang digunakan pada cakera: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.9.1
Peratusan inode yang digunakan pada cakera: .1.3.6.1.4.1.2021.9.1.10.1

Sistem Uptime: .1.3.6.1.2.1.1.3.0

Terdapat lebih banyak maklumat yang tersedia di OIDs tetapi tidak didokumentasikan di sini, sekiranya anda berminat untuk mendapatkan maklumat yang berkaitan dengan Ladang, sila gunakan ZAPI untuk tujuan ini.

Berkongsi pada:

Dokumentasi di bawah syarat-syarat Lesen Dokumentasi Bebas GNU.

Adakah artikel ini berguna?

Artikel yang berkaitan